kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Historické a moderní dveře vedle sebe? Proč ne!

Historické a moderní dveře vedle sebe? Proč ne!

dveře
Foto: Internal
Netradiční požadavek na výrobu této kombinace dveří měl na firmu Internal door vídeňský investor. Pro výrobce dveří, který se zaměřuje na standardní i atypickou výrobu na míru, to nebyl velký problém. Model Alt Wien je typický pro vídeňské vily i obytné domy. Skryté zárubně jsou moderním a minimalistickým prvkem, který v historických budovách není příliš vyhledáván.

U skrytých zárubní byla volba povrchu jasná – bílá RAL.  Jinou variantu, jako dýha, vysoký lesk nebo dekor HPL zde nepřicházel v úvahu. U historických dveří je výběr složitější. V mnoha případech investor požaduje přesnou repliku původních starých dveří.  Zde je postup náročnější, výroba musí být přizpůsobená kopii dveří, které byly vyrobeny před mnoha lety. Tohle se děje ve většině případů v památkově chráněných budovách, kde památkový úřad vyžaduje zachování vzhledu dveří.  Dveře musí splňovat požadovaný design, ale zároveň vyhovovat současným normám, tedy musí být odolné proti ohni nebo mít protihlukový útlum.   

V této vilce byly požární úseky, jejich součástí byly požární dveře EI30. Výrobce dveří Internal door vlastní požární certifikaci dle evropské normy, vyrábí požární dveře pro český i pro zahraniční trh. Dodržet vzhled požárních dveří s ostatními interiérovými dveřmi byl podstatný požadavek investora. Ve vídeňském domě byl zvolen model z nabízené řady Alt Wien. Investor zvažoval model Alt Wien Original nebo Alt Wien Standard. Zvítězil model Original, který budí honosnější dojem.  

Více informací získáte na www.internal.cz.

Galerie

Foto: Internal

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky