kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Na vlně biofilie aneb Vneste i vy do svého domova přírodu a udržitelnost

Na vlně biofilie aneb Vneste i vy do svého domova přírodu a udržitelnost

Quick-Step
Foto: Quick-Step
S přicházejícím jarem jsou zvuky přírody stále hlasitější. Je ideální čas na proměnu interiéru v souladu s nejnovějšími principy biofilního designu. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je vnést přírodu do svého domova a zvolit udržitelné materiály. Laminátové podlahy od společnosti Quick-Step představují ideální výchozí bod. Jsou vyrobeny z recyklovaného dřeva a poskytují doživotní záruku.

Láska k životu

Neexistuje lepší způsob, jak si vyčistit hlavu, než se toulat mimo cesty v lese nebo se vydat na dlouhou procházku. Dnes, více než kdy jindy, navštěvujeme přírodu kvůli relaxaci, a když se vrátíme domů, chceme si ten pocit klidu udržet. To vysvětluje, proč je stále více architektů a interiérových designérů nadšeno biofilií. Tento termín vymyslel již v šedesátých letech americko-německý psycholog Erich Fromm a doslova znamená lásku (philia) k životu (bio). V posledních desetiletích však urbanizace způsobila, že je stále obtížnější uniknout z betonové džungle města. Nedávné studie však potvrdily, že naše fyzická a duševní pohoda se zlepšuje v prostředí s prostorovými aspekty, jako je denní světlo, výhled do krajiny a přirozené větrání. Není tedy náhodou, že biofilie je základem filozofie holistického designu, jejímž cílem je obnovit spojení s přírodou.

Foto: Quick-Step

Vneste přírodu do interiéru

Rostliny jsou nejjednodušším způsobem, jak vnést přírodu do interiéru. Vytvořením zcela zelené stěny si můžete vytvořit skutečnou vnitřní zahradu. Pokud ale zahradničení není váš šálek kávy, můžete podobného efektu dosáhnout pomocí řezaných květin. Není divu, že florapie, tedy terapie květinami, je v poslední době na vzestupu. Krásná kytice dokáže sama o sobě zklidnit náladu. A protože každá květina má jiný, emocionální význam, je to ideální způsob, jak se přiblížit sami sobě.

Paleta barev v přírodě je důležitým zdrojem inspirace ve světě biofilního designu. Široká škála odstínů zelené jde ruku v ruce se zemitými tóny, které ostře kontrastují s kaleidoskopickými explozemi barev ve světě květin. Je samozřejmé, že barvy mají také významný vliv na vaši náladu. Proto je nejlepší zvolit do ložnice neutrální šedé tóny nebo uklidňující odstíny modré. Do snídaňového koutku můžete vnést slunce pomocí žluté a oranžové.

Foto: Quick-Step

Jde o to vycítit, co se do každé místnosti nejlépe hodí, a nechat se inspirovat přírodou. Vneste do interiéru dřevo například tak, že kus kmene stromu bude sloužit jako konferenční stolek. Příležitost však představuje i samotná podlaha: sáhněte po autentickém vzhledu dřeva. V rámci kolekcí laminátových podlah Quick-Step máte široký výběr podlah, které vnesou dřevo do vašeho interiéru udržitelným způsobem. Nebo se rozhodněte pro nábytek s organickými tvary, obklady stěn se vzory listů a dozdobte si je podle libosti prvky z přírody, jako jsou mušle nebo mech. Na rozdíl od dogmatických interiérových trendů, biofilie neukládá žádná pravidla a není třeba, aby vše bylo dokonalé. Stejně jako japonská filozofie wabi-sabi, je i biofilie o kráse a nedokonalosti.

Foto: Quick-Step

Krása a udržitelnost v jednom

Návrháři podlah společnosti Quick-Step se vždy inspirovali přírodou, ale zároveň pracovali na udržitelných inovacích. Laminátová podlaha je ideálním způsobem, jak vnést přírodu do vašeho interiéru, a zároveň ji respektovat.

Designéři podlah společnosti Quick-Step vyvinuli techniku, díky níž barva a struktura stylů pokračuje přes spoje, takže laminátová podlaha vypadá hyperrealisticky. Díky povrchové struktuře a extra matným vrchním vrstvám, navíc laminát působí skutečně jako dřevo. I když bez praktických starostí s údržbou, protože laminátové podlahy Quick-Steps vydrží tvrdé nárazy díky mimořádně odolné vrchní vrstvě a tvrdému HDF jádru v srdci každého prkna. Toto jádro se skládá výhradně z recyklovaného dřeva získaného například z pil, kde by jinak bylo spáleno nebo zničeno. Využitím odpadů z jiných průmyslových odvětví společnost Quick-Step zajišťuje, že není třeba kácet nové stromy. Díky tomu se stala prvním výrobcem laminátových podlah, kterému byla udělena ekoznačka EU. Značka PEFC vám dává jistotu, že vaše podlaha v žádném případě nevedla k odlesňování. A konečně doživotní záruka až na 25 let vám neposkytuje jen klid na duši, ale je také prospěšná pro životní prostředí.

Foto: Quick-Step

Sečteno a podtrženo: s laminátovou podlahou od společnosti Quick-Step se nerozhodujete pouze pro krásu z přírody, ale také pro udržitelnost. Víc biofilní už to být nemůže, že?

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky