kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Přírodní linoleum Gerflor DLW Marmorette zkrášlilo prostory nového kampusu Waldorfské školy v Olomouci

Přírodní linoleum Gerflor DLW Marmorette zkrášlilo prostory nového kampusu Waldorfské školy v Olomouci

škola
Foto: Gerflor
Waldorfská škola Olomouc je soukromá škola v Olomouci poskytující waldorfské vzdělání na úrovni mateřské, základní i střední školy. Její nový vzdělávací kampus vyrostl v olomoucké městské čtvrti Hejčín a od září 2021 už slouží žákům a studentům. Společnost Gerflor sem dodala téměř 3000 m2 svých podlahových krytin, přičemž polovinu tvoří přírodní linoleum Gerflor DLW Marmolette.

Stavební práce na parcele o rozloze pěti a půl tisíce metrů čtverečních začaly v roce 2020 a ve školním roce 2021/2022 už Waldorfská škola funguje ve svých nových a moderních prostorách. Mateřská škola má k dispozici samostatnou přízemní budovu s kapacitou pro stovku dětí. Do základní školy chodí až 360 žáků. V suterénu budovy je vývařovna, dílna a keramická dílna, v patrech vznikly učebny a nad nimi kruhový ateliér pro výuku výtvarné výchovy. Kromě mateřské a základní školy působí v novém kampusu také střední škola pro 120 studentů, po které rodiče školáků z Olomoucka, Prostějovska a Přerovska dlouho volali.

škola
Foto: Gerflor

I přes původní preferenci standardních PVC krytin od konkurenčního výrobce, specifikovaných v projektové dokumentaci, se generální dodavatel stavby rozhodl vyhovět požadavkům investora zvýšit uživatelský standard a použít pro nový kampus přírodní linoleum Gerflor DLW Marmorette. Unikátní projekt je tak výsledkem konstruktivního vyjednávání mezi generálním dodavatelem, specialistou Gerflor a zástupcem investora. Přírodní linoleum umožnilo výrazně zvýšit podíl přírodních materiálů, se kterými jsou děti v každodenním kontaktu. Současně představuje pro školu díky nové povrchové úpravě Neocare velmi ekonomickou variantu z hlediska údržby. Extrémně vysoký podíl (98 procent) přírodních surovin, jako je lněný olej, dřevní moučka, pryskyřice, vápenec a další zajišťuje nejen zdravé klima v interiéru, předností je i vysoká elasticita a odolnost vůči vysoké zátěži.

škola
Foto: Gerflor

Jeho součástí jsou kromě přírodního linolea i další krytiny ze širokého sortimentu společnosti Gerflor. Téměř 1000 m2 tvoří pružná homogenní ochrana stěn Gerflor Mural Club, využívající povrchovou úpravu PUR, která zajišťuje dobrou odolnost vůči chemickým produktům a usnadňuje údržbu. Navíc je plně odolná proti nárazu a trvale chrání stěny školy proti poškození. Na podlahách olomouckého kampusu je také cca 500 m2 vinylových dílců Gerflor Creation 30 a 150 m2 podlah pro volnočasové aktivity Gerflor Recreation.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky