kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Signal Festival se vrací na náměstí Míru. Připravuje k 10. výročí velkolepý videomapping

Signal Festival se vrací na náměstí Míru. Připravuje k 10. výročí velkolepý videomapping

Signal Festival
Foto: Dušan Vondra
Signal Festival míří poprvé do Vršovic. Ročník 2022 nabídne celkem patnáct instalací na dvou festivalových trasách – Centrum a Vinohrady/Vršovice, kde se vrátí na divácky nejoblíbenější lokaci náměstí Míru. Baziliku sv. Ludmily oživí videomapping po čtyřleté pauze. Projekci francouzského vizuálního kolektivu AV Extended doplní hudba českého hudebního producenta Aid Kida. Dílo tak oslavuje předání francouzského a českého předsednictví v Radě Evropské unie. Slavnostní zahájení Signal Festivalu proběhne na náměstí Míru ve čtvrtek 13. 10. 2022 od 19:00 hodin. Akce se koná pod záštitou MČ Praha 2.

Signal Festival letos slaví deset let. Jubilejní ročník si zaslouží velkou oslavu. Akce se proto po několika letech vrací znovu na náměstí Míru. Videomapping na průčelí baziliky sv. Ludmily patřil v minulosti k nejoblíbenějším instalacím festivalu, organizátoři se proto rozhodli návštěvníkům nadělit dárek a tento neogotický klenot opět rozsvítit. Kostel svaté Ludmily letos v srpnu navíc papež František povýšil na baziliku. Stala se tak pátou pražskou a šestnáctou bazilikou v České republice.

Autorem projekce je francouzský kolektiv AV Extended, který tvoří architekti, grafičtí designéři, hudebníci a softwaroví inženýři. Studio se věnuje tvorbě uměleckých děl, jimiž se snaží zlepšit vztah mezi architekturou a lidskou společností. Klíčovou osobností kolektivu je digitální umělec a architekt Jérémie Bellot, který navrhuje a vytváří architektonické, světelné a zvukové instalace, v nichž se zabývá rolí světla a vnímání prostředí skrze imerzivní audiovizuální díla. Unikátní projekci s názvem IRIS, která tematizuje perspektivy viditelného světa z hlediska jiných živočišných druhů, doprovodí hudba českého hudebního producenta Aid Kida. Videomapping tak představuje pomyslné předání francouzského a českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Ondřej Mikula neboli Aid Kid patří v současné době mezi nejznámější české představitele elektronické hudby. V dubnu 2015 vydal eponymní debutové album, které vzbudilo pozitivní kritický ohlas včetně ceny Vinyla pro Objev roku. V současné době působí v audiovizuálním kolektivu Lunchmeat, věnuje se filmové a scénické hudbě a proniká do galerijních prostorů. Živě vystupuje v kapelách Kittchen a Zvíře jménem Podzim, v improvizačním uskupení GTA Soundsystem (s Davidem Herzigem a Oliverem Torrem) nebo po boku Lenky Dusilové či Katarzie. Sólové koncerty staví na improvizaci svých skladeb s pomocí analogového i digitálního hardwaru. V rámci eklektických DJ setů se zaměřuje na aktuální klubové trendy, experimenty, ale i poslechovou elektroniku.

Signal Festival
Foto: Dušan Vondra

Slavnostní zahájení Signal Festivalu proběhne na náměstí Míru ve čtvrtek 13. října 2022 v 19 hodin. Videomapping zde ale bude možné spatřit poprvé už den před samotným startem festivalu, tedy ve středu 12. října 2022 od 19 do 22 hodin. Podmanivou projekci doplní také interaktivní odpočet od dlouholetého festivalového partnera, značky Mercedes-Benz, do kterého se mohou zapojit samotní diváci. Skrz webové stránky signalmb.cz budou moci vyslat na baziliku sv. Ludmily vybraný model auta označený třeba osobními iniciálami. Interaktivní hra divákům předvede čtyři vybrané modely z portfolia osobních a velkoprostorových vozů.

„Náměstí Míru je srdcová lokalita Signal Festivalu. Stala se nám dokonce inspirací pro letošní festivalový vizuál. Rozetu baziliky sv. Ludmily totiž najdete v našem X neboli 10 let. Letošní Signal Festival je celkově pomyslnou oslavou naší první dekády. Jsme proto moc rádi, že se po čtyřech letech vracíme na náměstí Míru a přinášíme skvělou projekci, na které spolupracovali čeští a francouzští umělci. Dlouhodobě spolupracujeme s celou řadou zahraničních festivalů a umělců, společný projekt je proto logickým výsledkem. Vedle nové trasy Vinohrady/Vršovice jsme připravili také největší galerijní zónu v naší historii,” popisuje ředitel festivalu Martin Pošta.

Signal Festival
Foto: Dušan Vondra

Signal Festival letos chystá také unikátní a vůbec největší galerijní zónu ve své historii. Jedná se o impozantní velkoformátovou projekci Refika Anadola (CAMP), hyperrealistické dílo Ondřeje Zunky (Kunsthalle Praha), dynamickou hru laserových paprsků od japonského umělce Shohei Fujimota (kostel u Salvátora), divadelní performance od Laterny magiky (Kateřinská zahrada), instalaci mladého pražského kolektivu Tabula Rasa (vršovická kulturní křižovatka Vzlet) a pohyblivou světelnou instalaci francouzského studia Collectif Scale (Heroldovy sady). Na zmíněné instalace je potřeba zakoupit vstupenku Signal Plus, se kterou lze díla navštěvovat opakovaně. Vstupenku Signal Plus je možné pořídit za 290 korun, na místě bude k dostání za 340 korun. Vůbec poprvé lze zakoupit také vstupenku Signal VIP, se kterou mohou návštěvníci vyrazit do galerijní zóny už hodinu před oficiálním zahájením programu (18:00–19:00). Vyhnou se také veškerým frontám, se vstupenkou Signal VIP se totiž mohou okamžitě zařadit na její začátek. Signal VIP lze pořídit až do 12. října za 1 690 korun, na místě pak za 1 990 korun.

Signal Festival
Foto: Dušan Vondra

Více informací na www.signalfestival.com, www.facebook.com/SignalFestival a www.instagram.com/signalfestival/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky