kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Zveme vás na Letní výtvarný salon KODL Contemporary

Zveme vás na Letní výtvarný salon KODL Contemporary

Adam Kašpar: Jökulsárlón II
Foto: Kodl Contemporary
Letní výtvarný salon KODL Contemporary již popáté představuje přední umělce současné scény. Sjednocujícím prvkem je nejen důraz na kvalitu, ale obzvláště originalita projevu, suverenita a nezaměnitelnost. Výstavu můžete navštívit v prostorách Galerie KODL od 21. června do 12. srpna.

Letos se opět podařilo sestavit kolekci od výrazných solitérů české i zahraniční scény a vytvořit jedinečný soubor prezentující to nejlepší ze současné výtvarné produkce. Svá díla tentokrát představují Adam Kašpar, Antonín Kratochvíl, Jakub Nepraš a Ivan Pinkava. Mezinárodní scéna je zastoupena hned dvěma výtvarníky, a to umělkyní a designerkou Louise Frydman a světoznámým fotografem Sebastião Salgadem.

Hold fotografii

Podobně jako současné umění si hledá další podoby, i Salon se již minulý rok rozrostl o nové médium – fotografii. Mnoho současných výtvarníků se bez fotografie a jiných optických přístrojů neobejde. Proto se organizátoři rozhodli letošním Salonem vzdát fotografii hold a zaměřit se na autory, kteří jsou profesionály z oboru, nebo na ty, jejichž tvorba je s fotografií úzce spjata, ať už z ní vycházejí při práci se světlem a kontrasty, nebo ji používají v průběhu výtvarného procesu. 

Salgado, Kratochvíl a Pinkava

Výstava zahrnuje díla jednoho z hlavních představitelů humanistické fotografie Sebastiãoa Salgada, dále pak poutavou kolekci foto-portrétů, jež představuje unikátní průřez tvorbou Antonína Kratochvíla a následně fotografie Ivana Pinkavy, který své snímky dokáže budovat stejně jako malíři své malby. Nejsou to však pouze fotografové, kteří se na Letním výtvarném salonu představí. Tvorba následujících tří autorů je však s fotografií nějakým způsobem spjata.

Nepraš, Kašpar nebo Frydman

Silnou pozici v oblasti intermediálních přístupů zaujímá Jakub Nepraš. Kombinace plastiky a videa je v jeho podání stále ojedinělou syntézou tvůrčí preciznosti a autorské citlivosti. Ve spektru tradičního média malby se představí Adam Kašpar. Ve svém realistické malbě akcentuje složité vzorce nezjevných přírodních zákonitostí a vazeb. Jistou formu tradičního přístupu k tvorbě vyznává i Louise Frydman, která pracuje s principem jemných keramických reliéfů především organických rostlinných motivů.

Galerie

Foto: KODL

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky