kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční novinky: Rekonstrukce Václavského náměstí i otevření Churchilla

Komerční novinky: Rekonstrukce Václavského náměstí i otevření Churchilla

Jaké novinky se v poslední době udály v oblasti komerčních nemovitostí? Rekonstrukce Václavského náměstí i otevření Churchilla

Pražský Churchill otevřel

Nová dominanta pražského Náměstí Winstona Churchilla – stejnojmenný kancelářský projekt od společnosti Penta – najel v dubnu do ostrého provozu. Po dvou letech od zahájení výstavby dokončila developerská společnost Penta druhou budovu s označením Churchill II. Vedle velkých nájemců, jako jsou třeba poradenská společnost Deloitte nebo dceřiná Fortuna ze skupiny Penta, zde developer otevřel také vlastní coworkingové centrum a obchodní pasáž. Celková investice dosáhla zhruba dvou miliard korun.

Náměstí Winstona Churchilla
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Arca Capital koupil podíl v M&M Reality

Investiční skupina Arca Capital majetkově vstupuje do realitní společnosti M&M Reality. Za blíže neurčenou cenu koupila skupina 47,5procentní podíl v síti realitních kanceláří. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také vstup do dalších zemí. Pro slovenský trh vzniká nová realitní síť M&M Reality Slovakia. M&M Reality má v České republice 185 poboček a dva a půl tisíce makléřů. Její loňské tržby dosáhly dvou a půl miliardy korun.

Loni investiční hit, letos noční můra

Hotely patřily v loňském roce mezi nejžádanější artikl na pražském realitním trhu. Hodnota investic do hotelových nemovitostí v Česku loni meziročně vzrostla o 227 procent na 16,7 miliardy korun. V regionu střední a východní Evropy se zvýšila celkem o 194 procent na 1,45 miliard eur, podíl Česka v regionu tak dosáhl 43 procent. Jak vyplývá z údajů poradenské společnosti Cushman & Wakefield a firmy CMS, největší transakcí v celém regionu byl prodej hotelu InterContinental Prague za 225 milionů eur.

hotel
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti společnosti Cushman & Wakefield

Začala rekonstrukce Václavského náměstí

Představitelé hlavního města v polovině dubna slavnostně zahájili opravu spodní části Václavského náměstí. Rekonstrukční práce pak začaly 20. dubna. Projekt, který má celkem vyjít na asi 330 milionů korun, bude kompletně dokončen do prosince 2021. Součástí revitalizace je rozšíření prostoru pro pěší v dolní části náměstí. Přibýt mají také například pítka či zeleň. V budoucnu se promění i vzhled horní části náměstí, na kterou se podle plánů vedení města mají vrátit tramvaje.

Václavské náměstí
Zdroj/foto: Se souhlasem hlavního města Prahy

Penta má územní rozhodnutí pro „Masaryčku“

Společnost Penta Investments je o krok blíže výstavbě projektu Central Business District. Pro realizaci kanceláří a obchodů u pražského Masarykova nádraží získala zatím nepravomocné územní rozhodnutí pro první část obchodního a kancelářského komplexu. Celkem má projekt podle investora zahrnovat až sto tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch, obchodů, restaurací a kaváren. Stavba má vyjít na deset miliard korun. Výsledná podoba nicméně kvůli stížnostem dozná změn – Penta tak například postaví více bytů.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Pražské kanceláře zatím koronavirus nenakazil

Přestože od poloviny března většina firem odeslala zaměstnance na home office, na statistikách pražského kancelářského trhu se tato situace zatím neprojevila. V Praze bylo během prvního čtvrtletí roku 2020 dokončeno skoro jednadvacet tisíc metrů kancelářských ploch, čímž celkový objem moderních kanceláří vzrostl na 3,67 milionu metrů. Podíl neobsazených kancelářských prostor na celkové nabídce v prvním čtvrtletí dosáhl 5,4 procenta, což je oproti výsledkům za čtvrté čtvrtletí 2019 pokles o desetinu procentního bodu.

Satpo nabízí komerční prostory pod Petřínem

Projekt Vitality Residence, který developerská společnost Satpo zasadila do malebné pražské rezidenční čtvrti pod Petřínem, skýtá ke koupi nebo dlouhodobému pronájmu obchodní jednotky o ploše 220 až 358 metrů čtverečních. Docházková blízkost parků a smíchovský Anděl jsou podle společnosti zárukou skvělého místa pro všechny obchodní aktivity. Satpo ke všem komerčním prostorám nabízí služby recepce a bohatého zázemí.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Satpo

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky