kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenčí novinky: Trend hypoték a výstavba Arcus City

Rezidenčí novinky: Trend hypoték a výstavba Arcus City

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti UBM
Co nového se odehrálo v oblasti rezidenčních nemovitostí?

Jižní Smíchov City postupuje

Společnost Sekyra Group zažádala stavební úřad o územní rozhodnutí pro stavbu jižní části nové čtvrti Smíchov City v Praze 5. Firma začala loni stavět severní část rozsáhlého projektu, ta jižní má zahrnovat tři budovy České spořitelny, tři kancelářské budovy a hotel s obchody. Součástí stavby jsou dva nové parky. Celkem má mezi smíchovským nádražím a lokalitou Na Knížecí vzniknout téměř 400 tisíc metrů čtverečních bytových, administrativních, obchodních a veřejných ploch.

Zdroj/foto: Se souhlasem Společnosti Sekyra Group

Čtvrtina bytů se prodá pod rukou

Investoři se stávají stále váženějšími klienty developerských firem. Podle realitní kanceláře Lexxus stavaři až čtvrtinu bytů v nových projektech vůbec nezařazují do katalogů a prodávají je v neveřejných předprodejích právě investorům. Zájem investorů přitom neutuchá, přestože výnosy z pronajímání rezidenčních nemovitostí v Praze v posledním roce výrazně klesly kvůli propadu cen nájmů. „Investoři do rezidenčních nemovitostí netouží po rychlém zbohatnutí. Zajímá je především dlouhodobé zhodnocení peněz a stabilní zajištění,“ vysvětluje šéf Lexxus Peter Višňovský.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Lexxus

UBM spustilo výstavbu Arcus City

Společnost UBM Development Czechia spustila výstavbu první etapy rezidenčního projektu Arcus City se 100 byty a představila zde nové prodejní centrum. V něm si zájemci mohou prohlížet standardy vybavení a vybírat z moderních bytových jednotek. Za první pololetí letošního roku se prodalo 60 procent jednotek a dalších 25 procent je v jednání. Developer se tak rozhodl na přelomu srpna a září uvést na trh dalších 50 bytů. Celkem tak v projektu vznikne 280 jednotek s podlahovou plochou 27 až 135 metrů čtverečních, 10 rodinných domů a obchodní prostory.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti UBM

Hypoteční horečka pokračuje

Navzdory pomalu rostoucím úrokovým sazbám a prudce zdražujícím nemovitostem zažívají letos hypoteční banky skvělý rok. Po mírném ochlazení v dubnu a v květnu zájem o půjčky na bydlení v červnu opět vzrostl – banky poskytly hypotéky za téměř 44,5 miliardy korun. V prvním pololetí sjednaly banky hypotéky za rekordních 224 miliard korun. To je podobný objem, jakého dosáhly v letech 2016 a 2017, ovšem za celých dvanáct měsíců.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky