kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Skanska jede a startuje další etapu čtvrti ve Vysočanech

Skanska jede a startuje další etapu čtvrti ve Vysočanech

Projekt čtvrti Emila Kolbena odstartoval druhou fázi, a to i přes v současnosti ztížené podmínky kvůli karanténním opatřením.

Developerská společnost Skanska pokračuje v rozvoji vysočanského brownfieldu v blízkosti stanice Kolbenova. Samozřejmě za zvýšených bezpečnostních opatření. 

Vedle tří stávajících budov, které v těchto dnech developer ve zvláštním režimu předává novým vlastníkům, zde vyrostou dvě nové stavby, jež nabídnou domov pro tři sta lidí. Celková investice přesáhne 650 milionů korun. 

Rezidenční čtvrť nesoucí odkaz jednoho z nejvýznačnějších průmyslníků dvacátého století roste v Nových Vysočanech, a to v blízkosti říčky Rokytka. Z místa, kde stávaly průmyslové areály a tovární haly, se dnes rodí bytové domy, developer však neopoměl ani na veřejené prostory. 

V druhé etapě projektu převažují jednotky v dispozicích 2 + kk, dostupná je však plná škála od 1 + kk po velkorysé 5 + kk s terasami. I tentokrát nesou jednotlivé domy jména členů rodiny Emila Kolbena. Větší Hanuš, pojmenovaný po Kolbenovu synovi, má tvar písmena L a dosahuje výšky čtrnácti pater. Menší z domů, sedmipatrový Jindřich, získal jméno po vnukovi Emila Kolbena. 

Velký důraz je v projektu kladen na veřejný prostor. Díky spolupráci s renomovanými krajinářskými architekty vznikne ve čtvrti Emila Kolbena kvalitní veřejné prostranství v netradičním rázu. K relaxaci obyvatel bude sloužit park s interaktivními prvky pro všechny věkové kategorie. Návštěvníkům pak usnadní orientaci navigační systém, jehož součástí budou výrazné sloupy Emila Kolbena. Tyto moderní sochy, které navrhlo studio LAND05 ve spolupráci s umělcem Matějem Hájkem, propojí všechny etapy projektu a zároveň budou odkazem industriální minulosti lokality.

Předpokládané dokončení druhé etapy čtvrti Emila Kolbena je konec roku 2022.

Autor: Andrea Votrubová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky