kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » V Praze vyroste Alfred se soláry na střeše

V Praze vyroste Alfred se soláry na střeše

dům
Foto: Skanska Residential
Na vysočanský brownfield se vrací život. Čtvrť Emila Kolbena, kterou buduje Skanska Residential, se rozroste o moderní bytový dům s fotovoltaikou. Ponese jméno Kolbenova bratra Alfreda. Kromě vysokého standardu osloví i důrazem na udržitelnost.

Developer Skanska Residential staví v pražských Vysočanech čtvrť Emila Kolbena, která vzniká na dlouhodobě nevyužitém pozemku po původních areálech společnosti ČKD. Celkově nabídne v pěti etapách více než tisíc bytových jednotek na ploše 51 000 m2. V prvních domech se 130 bytovými jednotkami už od roku 2020 bydlí první obyvatelé a dva domy z druhé etapy budou dokončeny s koncem letošního roku. Aktuálně odstartoval prodej bytového domu Alfred, poslední dům druhé etapy, který bude dokončen v roce 2025. Cenově začínají nové byty od 119,2 Kč tisíc za m2.

Alfred jako středobod

Nový bytový dům Alfred, pojmenovaný po mladším bratrovi Emila Kolbena, nabídne na 11 tisících m2 179 bytových jednotek. Bude mít deset nadzemních podlaží a v kontextu nové městské čtvrti se bude jednat o klíčovou budovu, která se stane středobodem celého projektu. Ze západní strany již vzniká klidný vnitroblok a z druhé strany vyroste u vstupu do metra poslední etapa projektu, která bude celou čtvrť uzavírat.

V budově Alfred převažují dispozice 1+kk a 2+kk, takže půjde o ideální bydlení pro mladé páry nebo jednotlivce a zajímavou příležitost pro investory. V nejvyšších patrech si na své přijdou také početnější rodiny, které mohou vybírat ze stylových loftů a prémiových bytů 4+kk a 5+kk s vysokými okny, velkou terasou či lodžií. Přízemí budou z větší části tvořit komerční prostory, ale také menší byty, které disponují soukromou předzahrádkou.

dům
Foto: Skanska Residential

Industriální minulost

Nové bydlení v budově Alfred bude charakteristické především praktickým a účelným využitím prostoru, který je díky sníženým parapetům velmi vzdušný a příjemně prosvětlený. Samozřejmostí jsou také kvalitní dřevěné podlahy, bezpečnostní vstupní dveře nebo příprava pro předokenní žaluzie s možností elektrického ovládání.

„Čtvrť Emila Kolbena dává nový smysl již vyhaslé, avšak zcela velkolepé industriální minulosti této části Vysočan. Moderní architekturou tu navazujeme na estetiku ostatních budov, které na místě už stojí nebo teprve vyrostou v dalších fázích projektu. Vedle kvalitního bydlení, jehož úroveň necháváme ověřit nezávislou certifikací BREEAM, tu vzniká veřejný prostor, který reaguje na současné i budoucí potřeby městského člověka,“ říká Martin Horálek, senior projektový manažer Skanska Residential.

Noví obyvatelé získají příjemný bonus v podobě chytrého videotelefonu. Dveře si tak mohou otevřít čipem nebo si nastavit face ID a ohlášeným návštěvám lze vytvořit přístupový QR kód. Chytrý videotelefon je možné ovládat prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu nebo přes tablet.

byt
Foto: Skanska Residential

Udržitelné bydlení

Kromě vysokého standardu je cennou přidanou hodnotou nízká energetická náročnost budovy, která bude mít vedle energetického posudku PENB – B (velmi úsporný) také certifikaci BREEAM. Ta zkoumá do hloubky celkovou udržitelnost budovy a bytů a na českém trhu se jí může pochlubit zatím malé procento budov. Vysoce hodnocený certifikát BREEAM garantuje nejen kvalitu provedení, ale také přínos k udržitelnosti ve spojení s každoroční úsporou provozních nákladů.

Bytový dům Alfred efektivně pracuje se solární energií, dešťovou vodou i veřejnou zelení. „Díky fotovoltaickým panelům na střeše získá bytový dům dostatečné množství energie, která vystačí na veškeré osvětlení společných prostor i ventilaci. Zajistíme tak nejen efektivní využití obnovitelné energie, ale také každoroční úsporu emisí CO₂, která se rovná ekvivalentu spálení 1,4 t černého uhlí,“ vysvětluje Miroslav Kobera, Green Business Manager Skanska Residential.

Kromě efektivního využití obnovitelné energie se v bytovém domě Alfred šetrně nakládá také s dešťovou vodou, kterou bude možné využít na zalévání soukromých předzahrádek díky instalované akumulační nádrži. Zelený veřejný prostor zároveň přispívá ke zlepšení lokálního mikroklimatu, Skanska v budově navíc používá výhradně zdravé a udržitelné materiály s certifikáty EPD, FSC a PEFC.

dům
Foto: Skanska Residential

Atraktivní veřejný prostor

Lokalita v těsné blízkosti metra Kolbenova nabídne kompletní občanskou vybavenost i příležitosti pro sportovní a umělecké aktivity. Zahradní architekti navrhli ve čtvrti Emila Kolbena zajímavě řešený veřejný prostor s dostatkem zeleně a venkovních ploch pro setkávání sousedů. Na koncepci veřejných ploch zde Skanska úzce spolupracuje se zástupci městské části a s renomovaným studiem Flera pod taktovkou zahradního architekta Ferdinanda Lefflera.

V sousedství nových domů nebude chybět griloviště, bylinkové záhony, umělecké prvky, městský mobiliář, naučné stezky a klidná místa s lavičkami pro oddych i práci. Návštěvníkům usnadní orientaci navigační systém, jehož součástí budou výrazné sloupy Emila Kolbena z dílny studia LAND05 a za přispění uměleckého sochaře Matěje Hájka. Velkým benefitem je nedaleký park Zahrádky, kde se nachází i nově vystavěný rybník, dětské hřiště nebo amfiteátr.

Zeleň a prvky ve veřejném prostoru čtvrti Emila Kolbena budou sloužit nejen jako útočiště pro hmyz a drobné živočichy, mají také pozitivní vliv na místní mikroklima. Své místo tu najde hmyzí hotel nebo přírodní broukoviště, vedle kontejnerů na tříděný odpad budou v areálu i kompostéry. Vzniklý kompost využijí nadšení zahradníci jak ve sdílených záhonech, tak pro své rostliny v truhlících na balkonech.

dům
Foto: Skanska Residential

Vzpomínky na Kolbena

Celý areál ponese odkaz jednoho z nejvýznamnějších českých průmyslníků 20. století – Emila Kolbena, průkopníka moderního elektrotechnického průmyslu v Čechách a zastánce silnoproudé elektrotechniky.

„Jednotlivé bytové domy jsou pojmenovány po členech Kolbenovy rodiny a v páté etapě plánujeme využít i jména jeho významných spolupracovníků. Zároveň propisujeme do venkovních a vnitřních prostor Kolbenovu životní vášeň, obor elektrotechniky, prostřednictvím designových prvků, jako je například grafické značení vnitřních garážových stání, naučné stezky anebo umělecky ztvárněné Sloupy Emila Kolbena. Ty budou propojovat všechny etapy projektu a zároveň odkazovat na industriální minulosti lokality,“ dodává Martin Horálek, senior projektový manažer Skanska Residential.

Autor: Skanska Residential

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky