kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Premium Brno » Borgo Agnese: Lehkost a noblesa

Borgo Agnese: Lehkost a noblesa

Zdroj/foto: Se souhlasem Borgo Agnese
Stálice brněnské gourmet scény, restaurace Borgo Agnese, přináší luxusní gastronomický zážitek v prostředí, které okouzlí interiérem i géniem loci. Koncept s insipirací ve středomořské kuchyni

Na bílém porcelánu působí pokrmy jako obrazy. Lákají hrou barev, tvarů, vyzařují nadšení šéfkuchaře pro ty nejlepší suroviny, kreativitu, preciznost. A to jsme si ještě nestihli přivonět. Jakmile se zapojí nos, začíná se rozehrávat ta pravá symfonie. Rafinovaná kompozice bere sice pod útokem nedočkavých příborů za své, ale vůně už převzaly vládu a umocňují vzrušení. Přichází neopakovatelný okamžik prvního sousta a s ním dokonalá harmonie.

Kus Středomoří v centru Brna

Kdo si chce dopřát v Brně opravdové potěšení z jídla a pití a jít takzvaně ‚na jistotu‘, má volbu jasnou, ať už jej do Borgo Agnese nasměruje turistická aplikace, nebo skvělá pověst, které se podnik těší u místních. Tým restaurace, jejíž kuchyni rozjížděl a stále na ni dohlíží jeden ze dvou spolumajitelů Michal Prachař, totiž ví, co dělá. Od roku 2008, kdy se ambiciózní podnik v historickém srdci Brna mezi hradem Špilberk a katedrálou sv. Petra a Pavla objevil na gastronomické scéně, sází majitelé na čerstvost, svěžest a sezonnost. 

Koncept přiznávající inspiraci zejména v chutích a stylu Středomoří, hlavně v italské a francouzské kuchyni, který si ovšem bere za své i to nejlepší z té tradiční lokální české, tak provází i perfektní servis. Výsledkem je pozice na předních příčkách gastronomických anket, žebříčků i řada prestižních ocenění, a hlavně pověst nejlepší restaurace v Brně ­Ať už do Borgo Agnese přijdete jen na rychlý oběd nebo si budete chtít užít večer s degustačním menu, které tady nabízejí s vinným párováním i bez něj ve třech různých variantách, přístup se nemění. Hosté jsou hýčkáni, proto se pravidelně a rádi vracejí.

Zdroj/foto: Se souhlasem Borgo Agnese

Králík z farmy i ústřice

Brněnská gastronomie je stále přitažlivější, rozmanitější a rozkročená napříč všemi cenovými úrovněmi. Ve městě rychle přibývá podniků, které se zajímavě profilují a mají co nabídnout. Udržet se na špičce tak není jednoduché, nicméně zdá se, že pro tým Borgo Agnese je to stále výzva, kterou naplňují i díky dlouhodobé spolupráci s místními farmáři a těmi nejlepšími dodavateli. Na stoly tady denně putují vedle ryze lokálních surovin a farmářských výrobků i nejčerstvější mořské plody, nejkvalitnější americké hovězí nebo v sezoně třeba lanýže. Ovšem stačí zůstat například jen u králíka, uzené čekanky nebo meruňkových knedlíků – jejich chuť vás dostane do kolen, zvlášť v doprovodu skleničky vína. Víno je ostatně v Borgo Agnese další významnou kapitolou.  Zdejší vinný lístek ohromuje vedle množství položek sahajících do všech důležitých vinařských regionů také velmi promyšleným výběrem a poměrem ceny a výkonu. Třešničkou na dortu je pak limitovaná nabídka ročníkových vín těch nejprestižnějších značek.

Skvělé jídlo i historie na jednom talíři

Také stylové prostředí restaurace navozuje atmosféru luxusu, ovšem neokázalého. Osvěžení vnesla do interiérů i nedávná rekonstrukce podtrhující propojení středomořského konceptu s atmosférou místa. Citlivě zvolené materiály, barevné akcenty a důmyslné osvětlení umocňují vzdušnost a eleganci prostoru. Právě tyto přednosti zdůrazňují i prosklené plochy včetně zastřešení atria. Rafinovaně, prakticky a zároveň působivě členěný prostor funguje přirozeně a komfortně pro různě velké i různě naladěné skupiny hostů. Vše tu jednoduše komunikuje, prolíná se a to ať už je řeč o kuchyni a jejích surovinách nebo atmosféře a servisu.

 Autor: Radana Vítková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky