kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Premium Brno » Cesta od start-upu až na špičku právnické profese

Cesta od start-upu až na špičku právnické profese

Zdroj/foto: Se souhlasem HAVEL & PARTNERS
Advokátní kancelář Havel & Partners již 20 let píše svůj úspěšný příběh. Z malé kanceláře založené od nuly pěticí mladých právníků se dokázala vypracovat na světově uznávanou středoevropskou právnickou firmu nové generace. Dnes je největší nezávislou česko-slovenskou advokátní kanceláří, má obrat přes miliardu korun a stará se o 2 500 klientů, které v souladu s mottem „úspěch spojuje“ provází jejich cestou k úspěšnému byznysu a pomáhá jim plnit nastavené vize a cíle.

Kancelář v roce 2001 založila pětice právníků, kterým ještě nebylo ani třicet. Začínali v malé místnosti, kde seděli na krabicích kolem jednoho stolu. Jejich představou bylo vybudovat v Česku moderní právní firmu se špičkovým komplexním poradenstvím pro domácí i zahraniční klienty. Okolí jim předpovídalo, že budou celý život jen zakládat s.r.óčka. Díky mimořádnému úsilí, strategickému vedení kanceláře i odvaze riskovat se ale tyto předpovědi nenaplnily a postupně zakladatelé kanceláře začali měnit svou vizi v realitu.

„Měli jsme know-how z renomovaných mezinárodních kanceláří a uměli jsme jazyky. Byli jsme navíc velmi odhodlaní uspět. Pracovali jsme velmi tvrdě, sedm dní v týdnu, a neváhali jsme od počátku investovat do rozvoje kanceláře i do špičkových právníků,“ vzpomíná na začátky jeden ze zakladatelů – řídící partner Jaroslav Havel. A první úspěchy se brzy dostavily.

Zdroj/foto: Se souhlasem HAVEL & PARTNERS

M&A lídr

První roky spolupracovala firma se společností Deloitte; snadněji se tak dostávala k novým klientům a postupně pronikala i na zahraniční trhy. Od počátku kancelář rostla obratově i personálně a v roce 2005 se už vydala vlastním směrem bez strategického partnera. Kancelář do roka zdvojnásobila tržby a o dva roky později se dostala na českém trhu na špičku v počtu realizovaných M&A transakcí. A dodnes patří fúze a akvizice mezi klíčové oblasti HAVEL & PARTNERS.

Kancelář pomáhá expandovat českým a slovenským firmám do ciziny, zahraničním společnostem zase s rozvojem podnikání v Česku a na Slovensku. Za posledních 15 let zrealizovala přes 750 transakcí v hodnotě 750 miliard korun a podle prestižních zahraničních ratingů je jedničkou v této oblasti v celém regionu střední a východní Evropy.

Od počátku ale bylo cílem poskytovat co nejkomplexnější služby, kancelář se tedy neomezovala jen na M&A poradenství, postupně budovala a rozšiřovala portfolio svých služeb. Jako první na trhu například založila před 13 lety specializovaný tým pro privátní klientelu a flexibilně také v letech 2008 a 2009 zareagovala na změny na trhu a potřeby klientů v důsledku ekonomické krize. Tehdy kancelář extrémně rychle přetransformovala portfolio služeb, investovala do restrukturalizace a nabrala další špičkové právníky. Získala tak rozhodující náskok před konkurenčními kancelářemi, které naopak propouštěly a šetřily. Když krize odezněla, byla kancelář v porovnání s ostatními mnohem lépe připravená, nabídla klientům jako jedna z mála právní služby pro všechna klíčová odvětví a zaujala pozici lídra česko-slovenského trhu.

Zdroj/foto: Se souhlasem HAVEL & PARTNERS

Manažerský přístup a nové příležitosti

Právě komplexnost je základem, na kterém HAVEL & PARTNERS staví celých 20 let. Dnes má specializované týmy pro všechny právní obory i podnikatelská odvětví – od zmiňovaných fúzí a akvizic přes bankovnictví a finance, nemovitosti, technologie, venture kapitál až po veřejný sektor a další odborné právní a daňové poradenství. y

Díky specializaci na jednotlivé právní a podnikatelské obory rozumí odborníci kanceláře lépe oblastem, ve kterých jejich klienti podnikají. „Plně se soustředíme na klienta a jeho byznys a intenzivně s ním pracujeme. Díky tomuto manažerskému přístupu a detailní znalosti souvislostí česko-slovenského právního a obchodního prostředí je dokážeme dovést k novým příležitostem, byznysu i lidem,“ vysvětluje Jaroslav Havel.

Kancelář neposkytuje přitom poradenství jen největším a nejúspěšnějším firmám, ale umí také účinně pomoci mladým začínajícím společnostem. „Cílíme i na tzv. budoucí šampiony nebo firmy zajímavé svým unikátním produktem nebo osobností v byznysu. Sami jsme byli před 20 lety ambiciózním start-upem, ale dosáhli jsme světově jedinečného růstu a unikátně silné pozice na trhu. Díky této vlastní zkušenosti i tomu, že jsme s mladými začínajícími podnikateli a manažery v neustálém kontaktu a do mnoha projektů jsme sami investovali, dokážeme klientům poradit, kam dál jejich byznys posunout. Propojujeme právo s financemi, technologiemi a podnikatelským myšlením a hledáme vždy pro klienta nejlepší praktická řešením, pomáháme tak začínajícím podnikatelům nastartovat jejich firmu,“ doplňuje Jaroslav Havel.

Zdroj/foto: Se souhlasem HAVEL & PARTNERS

V Brně klientům blíž

A není to jen unikátní 20letá zkušenost a odborné know-how, díky kterým advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytuje klientům právní a daňové poradenství s přidanou hodnotou. Je to také detailní znalost trhu a unikátní sít kontaktů nejen v zahraničí a celé ČR, ale i přímo v regionech. Po založení poboček v Ostravě a Bratislavě, otevřela kancelář v roce 2009 také pobočku v Brně.

„Regiony střední a jižní Moravy jsou pro nás klíčové, máme zde řadu velmi významných klientů, a jsme jim tak blíž. Zakládáme si na komplexním a širokém pokrytí právních i daňových služeb včetně specializovaného poradenství privátním klientům, a jsme schopni odvést stejně kvalitní práci bez ohledu na to, kde se na nás klient obrátí,“ popisuje partner David Neveselý, který je spoluodpovědný za tým poskytující poradenství prominentní klientele.

Brněnská kancelář tak slouží jako kontaktní místo pro klienty z regionu, mezi které se řadí soukromé průmyslové podniky a velké stavební firmy, instituce z veřejného sektoru, rychle rostoucí firmy v oblasti IT, výroby, obchodu a služeb či zahraniční investoři, zejména z USA, Německa, Rakouska a asijských zemí, kteří míří na jižní Moravu.

HAVEL & PARTNERS má v Brně tým více než 30 právníků se specializací na komplexní transakce s mezinárodním přesahem, složitá soudní a správní řízení, hospodářskou soutěž a další obory práva i podnikání včetně oblasti nemovitostí. Právě v tomto oboru zaujímá kancelář významný podíl na místním trhu a pořádá také nejprestižnější realitní akci v regionu, konferenci Real Estate Forum, které se pravidelně účastní významní podnikatelé i osobnosti z oblasti architektury a veřejného života, a která si získala také podporu elitních partnerů.

Zdroj/foto: Se souhlasem HAVEL & PARTNERS

Inovativní lídr českého právně-daňového poradenství

Od svého založení kancelář nepřetržitě roste nejen personálně a obratově, ale také kvalitou svých služeb. Opakovaně získává prestižní domácí i globální ocenění za odbornost a kvalitu služeb, důvěryhodnou značku i nejžádanějšího zaměstnavatele v oboru. S šesti pobočkami v Praze, Brně, Bratislavě, Plzni, Olomouci a Ostravě a s počtem 240 právníků a daňových poradců a celkem 500 spolupracovníků, včetně zaměstnanců spolupracující inkasní agentury Cash Collectors, je dnes kancelář největší nezávislou právnickou firmou ve střední Evropě.

„Vážíme si důvěry našich klientů, která je pro nás již 20 let velkým závazkem a zároveň i motivací pro další roky. Snažíme se neustále inovovat a rozšiřovat naše služby, soustředíme se na strategické budování firemní byznys inteligence, chceme být stále intelektuálním lídrem na trhu českého právně-daňového poradenství, abychom i nadále poskytovali služby s vysokou přidanou hodnotu a byli pro naše klienty dlouhodobým strategickým partnerem,“ uzavírá Jaroslav Havel. HAVEL & PARTNERS má tak všechny předpoklady, aby i v dalších letech navázala na svůj úspěšný příběh úspěchu a psala ho dál.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky