kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Beton na beton – designové stěrky tvoří perfektní základ

Beton na beton – designové stěrky tvoří perfektní základ

beton
Foto: Petr Nuc a KIVA Photography
Dnešní době bez debaty vládne minimalismus. Pryč je doba přezdobených interiérů a podnikatelské baroko, ve většině interiérů se majitelé snaží o co nejmenší počet doplňků a ladění tón v tónu. Základním stavebním kamenem tohoto trendu jsou podlahy a stěny z designových stěrek, nejkvalitnějšími na trh jsou Imitace betonu® a Betonepox®.

Většina architektů a designérů pociťuje ze strany klientů snahu vše nenásilně provázat a dosáhnout tím čistého a nadčasového uspořádání, ve kterém budou pak v buducnosti obměňovat pouze doplňky. Jde o jistou formu udržitelnosti a zároveň snížení nákladů, protože nadčasové věci slouží lidem výrazně déle než módní výstřelky.

Z lesklých a barevných interiérů devadesátých let se postupně přešlo do studenějších, černobílých. Nyní je hlavní preferencí nadčasovost a jemnost, ale klade se důraz i na funkčnost a odolnost. Vše se hodně kombinuje se dřevem, což vytváří interiéry, které se líbí i za mnoho let.

beton
Foto: Petr Nuc a KIVA Photography

Základem každého prostoru je bezesporu podlaha a stěny. Tam požadavky minimalismu a čistých linií více než splňují stěrky s „betonový efektem“, tedy především Imitace betonu® a Betonepox® ve světlejších odstínech, které prostor otevřou a rozjasní.

Betonepox® je jedinečný moderní povrch, dokonale imitující betonovou plochu. Vyniká chladnou nadčasovou krásou, moderním designem a bezkonkurenční odolností, tvrdostí a maximální životností. Betonepox® je epoxidová stěrka, která je i bez nutnosti lakování maximálně odolná vůči vodě. Díky svým vlastnostem a mimořádné funkčnosti se stal pojmem mezi povrchy.

beton
Foto: Petr Nuc a KIVA Photography

Imitace betonu® je ideálním povrchem, jestliže hledáte moderní krásu ve špičkové kvalitě, a vzhled, který vás nadchne. Povrch šitý na míru dynamickým, moderním a zajímavým interiérům či exteriérům, nádherně otevře prostor, dodá nadčasový vzhled a ponechá možnost vyniknout zvoleným doplňkům. Stěrku o tloušťce cca 1,5 mm lze nanášet téměř na jakýkoliv povrch a existuje ve velké škále odstínů.

Pro lepší orientaci stěrek je můžeme rozdělit na cementové a epoxidové. U cementových stěrek není problém je otírat vlhkým čistým hadrem a v případě jejich zalakování je můžeme aplikovat i za varnou desku v kuchyni, což je jeden z velmi namáhaných prostorů v bytě.

beton
Foto: Petr Nuc a KIVA Photography

V případě epoxidových stěrek je pak odolnost zaručena tím, že se jedná o zcela nesavou hmotu, která zvládne bez problémů i zátěž ve sprchovém koutě, a to jak na podlaze, tak i stěnách.

Obnovovat stěrky není zpravidla potřeba, ale samozřejmě nejsou také nezničitelné. Je to jako se vším, pokud se o věci budeme dobře starat, poslouží opravdu mnoho let! Vlastně do té doby než vás přestanou bavit.

beton
Foto: Petr Nuc a KIVA Photography

Architekti a designéři se často setkávají s názorem, že jsou stěrky finančně nedostupné. Pravdou je, že se stěrky díky své kvalitě a jedinečnosti nemohou cenově srovnávat například s obklady z velkých hobby marketů. Pokud ale klient hledá kvalitnější materiály, stěrky se jim cenově přibližují a často jsou i dostupnější, protože v ceně stěrky je zahrnut jak materiál, tak i její aplikace. Nemusí se tedy řešit práce s různými dodavateli, ale vše je zaštítěno jednou firmou. K tomu lze v koupelnách připočíst i šetření za plošné hydroizolace, které jsou již součástí technologického procesu například u stěrky Betonepox®.

Omezením není ani nepravidelný tvar místností, stěrka se opět bez problémů přizpůsobí. Díky této flexibilitě, na rozdíl od dlažby či obkladů, nevznikají zbytečné odřezy, které opět zvedají celkovou cenu. V případě stěrek platíme vždy pouze za skutečně provedené plochy.

Nezáleží na tom, zda se jedná o menší koupelnu, kuchyni, velkorysý obývací pokoj, bazén, administrativní budovu či obchodní centrum. Při správném použití můžete stěrky aplikovat téměř kamkoli s jistotou, že máte originál, který je jen jeden. Žádný člověk vám totiž neudělá dvě stejné stěny zároveň. Pokaždé tam budou drobné vizuální odchylky, které je od sebe odliší a zaručí tím jedinečnost těchto materiálů.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky