kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Realitní novinky ze Slovenska: Bratislava bude mít novou čtvrť

Realitní novinky ze Slovenska: Bratislava bude mít novou čtvrť

Bratislava
Foto: Penta Investments
Jaké novinky se udály na Slovensku v oblasti realitního trhu?

Einpark Offices je uhlíkově neutrální

Na nevyužitém pozemku v bratislavské Petržalce vyrostla v letech 2017–2020 administrativní budova Einpark Offices. Jako jedna z několika málo budov na světě nyní splnila náročné podmínky pro získání certifikátu LEED Zero Carbon. Od ostatních staveb se liší vysokou úrovní udržitelnosti, kterou má v Evropě už jen jedna budova. Unikátní sedmipodlažní dům od developera Corwin disponuje šestnácti tisíci metry čtverečními kanceláří a 1800 metry čtverečními pro retail. Autory návrhu je ateliér A1 Architecture a prestižní slovinské studio OFIS Architects.

Bratislava
Foto: Corwin

Bratislava bude mít novou čtvrť

V severozápadní části Bratislavy v pěti etapách vyrůstá nová plnohodnotná rezidenční čtvrť Bory. Výstavba developera Penta Investments probíhá mezi městskými částmi Lamač a Devínská Nová Ves v blízkosti nákupního centra Bory Mall. První etapa přinesla 300 bytů v nízkopodlažních domech. V druhé etapě podle návrhu Vallo Sadovsky Architects se dostavuje osmnáct bytových domů a centrální park. Ve třetí etapě vyroste osm domů s 357 byty a parkem, ve čtvrté již funguje školka a nemocnice se otevře letos v březnu. Celkem zde vznikne na dva tisíce bytů.

Zahradní město se rozroste o Dúbravské terasy

K radikální přeměně se chystá opuštěný pozemek v bratislavském Zahradním Městě v Dúbravce, pro který místní úřad teprve před pár týdny vydal oznámení o zahájení územního řízení. Na složitém svahovitém prostranství o rozloze téměř čtyř tisíc metrů čtverečních vyroste v sousedství luxusního rezidenčního projektu Villa Rustica – Terasy několik bytových domů ve stejném duchu. Zahájení stavby Dúbravských teras s třicítkou bytů se předpokládá na přelomu tohoto roku. Za projektem stojí studio Vavrica Architekti a developerská společnost Archikód.

Dúbravské terasy
Foto: Archikód

M jako Metropolis

Centrum Bratislavy získává další výraznou dominantu nazývanou příznačně Metropolis. Tuto dvojici výškových budov ve tvaru písmene M staví developerská společnost Mint Group. Netradiční rezidenční domy se šestnácti a osmnácti patry nabídnou celkem na 298 bytů a apartmánů včetně parku. Metropolis staví japonská společnost Takenaka podle návrhu pražského studia Citiwork Architekti. Dokončení hrubé stavby se očekává do letošního léta, finalizace pak začátkem roku 2024. První nájemníci si byty převezmou do léta 2024.

Bratislava
Foto: Mint Group

Autor: Věra Tůmová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky